Menu Vinařství

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Putování po dobšických sklípcích 2016

XI. ročník otevřených sklepů s nabídkou vín místních vinařů.
VOC Znojmo

Naše sklepy

Červený sklep

Od roku 2005 vlastníme tento sklep. Proběhla v něm rozsáhlá rekonstrukce, jak se říká přímo od podlahy. Sklepení je cca 200 let staré, v přírodním pískovci. Řídíme se zásadou, že kvalita vína spočívá i v hygieně. Stěny pískovce jsou každoročně vyčištěny od plísní a sířením se udržuje jejich stav. O tom, že se jedná o dno moře jsme se už mohli mockrát přesvědčit. Na stěnách pískovce se dají najít ulity drobných korýšů.

V současné době je zde nejmodernější zařízení pro výrobu vína. Najdete zde např. pneumatický lis, mycí a lahvovací linku, kompletní rozvody dusíku a chlazení, řídící jednotku chlazení, klimatizaci a další. Jedna chodba slouží jako archív pro naše odběratele, druhá je výrobní, kde jsou umístěny nerezové tanky, sudy barrique a ve třetí skladujeme naše výtvory. Čtvrtou chodbou se už posouváme do třinácté komnaty...

Každý rok se snažíme pokračovat v modernizaci červeného sklepa. Cílem je vytvořit zde postupem času gravitační vinařství. Bude muset však protéct tímto sklepením ještě hodně vína nežli se nám to podaří. Při koupi každé naší lahve, nám pomáháte přiblížit náš cíl.

 

Starý sklep

Od roku 1984 naše rodina vlastní tento sklep. V něm už se nevyrábí slouží pouze jako muzeum a k degustacím pro naše příznivce. Jsou zde převážně dřevěné sudy cca 30 let staré. K nejstarším exemplářům patří sud z roku 1914, bohužel víno z toho ročníku nemáme. Naším nejstarším vínem v rozsáhlém archívu je Veltlínské zelené z roku 1955.

Sklep je samonosný v pískovci, starý 200 let. Vznikal po dobu 20 let a písek se vozil pro stavební účely do Vídně. Stěny jsou pokryty černou plísní, která udržuje specifické mikroklima. Je zde 11°C celoročně. Atmosféra je tu opravdu zvláštní, protože každý týden se ze sudů odpaří dle velikosti od 0,2 l do 0,5 l vína, které se vznáší v ovzduší. Přijďte a uvidíte.

Degustační sklep

Od 15.6.2011 jsme si pro Vás otevřeli nový degustační sklep. Můžete zde ochutnat naše produkty a nahlédnout pod pokličku našeho vinařství. Připravena vína týdne a speciální akce ve formě procházky ročníků. Myšleno je i na malé návštěvníky formou speciální brožurky " Malí vinaři ". Více informací zde.

VINAŘSTVÍ DOPORUČUJE

Ona a On aneb 2 lahve za cenu jedné

Pro příznivce růžových vín jsme si od 1.2. do 15.2. připravili akci pod názvem Ona a On. Ona neplatí, on ano. Ono víno je Pinot noir rosé pozdní sběr...

Kerner 2013 pozdní sběr

Víno má žlutavou barvu se zlatavými odlesky, vůně je plně medově kořenitá až bylinná, v chuti připomínající pomelo. Víno má medovou nasládlost s miner...

218,00 Kč
ks