Ryzlink rýnský 2014 VOC Královská řada

VOC - Víno Originální Certifikace, polosuché
Oblast Morava, Podoblast Znojemská
Obec Dobšice, Trať U Hájku

Víno má žlutavou barvu, ve vůni se objevují naftově petrolejové tóny s výraznou medovostí. V chuti je minerální, dlouhé a přechází do medové vyzrálosti. Víno je velmi extraktivní a je předurčeno k dlouhému zrání. Královská řada je nejvyšší ocenění pro odrůdu Ryzlink rýnský.

13 % (obj.)
Alkohol
11,6 g/l
Cukr
9,9 g/l
Kyselina
363 KčVYPRODÁNO
Ryzlink rýnský 2014 VOC Královská řada

DALŠÍ HODNOTY

  • Sklizeň: 2014
  • Objem: 0,75
  • Obsahuje siřičitany

KRÁLOVSKÁ ŘADA VOC ZNOJMO

S myšlenkou speciální řady vín originální certifikace přišel spolek VOC Znojmo jako první mezi spolky VOC. Vína Královské řady, která jsou pouze z odrůdy Ryzlinku rýnského, procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí. Finální rozhodnutí vydává komise na zasedání po 33 měsících od data ověření hroznů. Pokud vína projdou, obdrží speciální pásku s logem Královská řada VOC Znojmo. Páska je v odlišné barvě než pásky pro vína VOC Znojmo, a to v žluto-červeném provedení, stejně jako speciální znak VOC Znojmo. Lahve mohou být uzavřeny pouze kvalitním korkovým uzávěrem. Vína Královské řady, symbolicky věnovaná královskému městu Znojmu, budou uvedena na trh vždy 28. září příslušného roku (28. září slaví svátek Václav, patron vinařů).

Znalec má informace

Objednejte si newsletter z VINO HORT a získejte poslední aktuální informace nejenom o produktech a akcích vinařství, ale i novinkách ze světa vín.

X

Newsletter je možné kdykoliv odhlásit.

2016 © VINO HORT s.r.o
Adresa: Leska 69, Dobšice, Česká republika
Telefon: 602 149 445 ∙ info@vinohort.cz